top of page

 

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ЗАГИБЛИХ У БАБИНОМУ ЯРУ

БАБИН ЯР – ТРАГЕДІЯ ЛЮДСТВА

            29 вересня 2020 року виповнюється  79  років з початку масових розстрілів у Бабиному Яру. За два дні 29 та 30 вересня 1941 року в цьому  урочищі на північно-західній околиці Києва нацисти розстріляли майже 34 тисячі мешканців міста єврейської національності. Масові розстріли у Бабиному  Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому  концтаборі продовжувалися протягом 1941-1943 років. Окупанти знищували людей за етнічною ознакою (євреїв та циган), розстрілювали радянських військовополонених, учасників руху Опору  та ін.

           Бабин Яр – це  всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом  Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Сьогодні на території Бабиного Яру знаходиться більше десяти пам'ятників жертвам нацистського терору. Нині Бабиного Яру фактично  немає, його зрівняли із землею. Лише верхів'я урочища Бабин Яр залишилося незабудованим - як місце трагедії світового масштабу, місце історичної пам'яті.

           У Свято-Покровському  ЗЗСО  І - ІІ ступенів було проведено усний журнал «Бабин Яр: без права на забуття» за участю учнів 5-9 класів. Матеріали з історії масових розстрілів у Бабиному Яру в роки окупації Києва фашистсько-німецькими військами, з залученням фотоматеріалів, зацікавила та схвилювала учнів 5-9 класів. Вшанували пам'ять жертв нацистської трагедії в Бабиному Яру хвилиною мовчання.

 

Новый рисунок.png
Новый рисунок (1).png
Новый рисунок (2).png
Новый рисунок (3).png
bottom of page