top of page

    "Для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану МОН 25 лютого 2022 року рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. ...Бойові дії в окремих регіонах продовжуються, і наше головне завдання – зберегти життя кожного громадянина нашої держави. Водночас ми відслідковуємо і бачимо, що є регіони, в яких ситуація більш спокійна, і вони можуть продовжити освітню діяльність", - зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

     Садочкам рекомендовано тимчасово призупинити освітній процес.

     У зв’язку з тим, що в частині регіонів України зберігається реальна загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, а в більшості регіонів по кілька разів на день оголошується повітряна тривога, рекомендується після завершення канікул організовувати роботу закладів освіти залежно від конкретної ситуації:

  • тимчасове призупинення освітнього процесу (виконання працівниками закладів освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією);

  • організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання (за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).

     Для учнів закладів загальної середньої освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб (особи, які внаслідок агресії РФ евакуйовані з місця постійного проживання) навчання також може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).

     Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.

      Крім того, рекомендуємо у будь-якому варіанті використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти, у тому числі приватних, про які раніше інформувало Міністерство освіти і науки України. Для цього просимо місцеві органи управління освітою поширювати зазначену інформацію та допомогти організувати підключення до дистанційної форми навчання здобувачам освіти, у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб.

      "Особливу увагу прошу звернути на дітей з особливими освітніми потребами. Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб", - підкреслив міністр.

Рекомендувати використовувати такі засоби комунікації:

  • розміщення завдань та рекомендацій на сайті закладу;

  • створення груп із батьками, учнями у соціальних мережах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо);

  • використання електронних платформ (ZOOM, Google Clasroom тощо);

  • проведення скайп-конференцій;

  • спілкування в телефонному режимі; листування через електронну пошту тощо.

     Також у МОН звернули увагу на необхідність психологічної підтримки дітей. Низку відповідних матеріалів, що постійно поповнюється, розміщено на сайті Міністерства, чимало ресурсів пропонується громадськими організаціями в мережі Інтернет. Зокрема, психологи та педагоги, які створюють рекомендації, що допоможуть у найскладніший час та будуть необхідні у післявоєнний період.

      Для зручності організації цього процесу для великої кількості дітей, зокрема евакуйованих, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад.

 

       Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням.

Онлайн-розклад реалізується на базі інтерактивного Google-календаря, до якого в режимі реального часу матимуть доступ усі охочі. Розклад розроблено для учнів 1-11 класів. Усі бажаючі можуть використовувати ВШО, де містяться відеоуроки, конспекти, тестові завдання, є Кабінет вчителя, який дистанційно може тримати зв'язок з учнем, а також для якої розроблено мобільний застосунок.

 

       У багатьох регіонах все ще залишається недостатньо якісний зв'язок та доступ до інтернету. Саме тому, аби все ж таки освітній процес відбувався, спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та партнерами з понеділка на українському телебаченні буде запущено трансляцію уроків для 5-11 класів. Розклад занять буде оприлюднено на офіційних каналах МОН, а також на ТБ-каналах.

        Крім того, уроки будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO1+1 videoКиївстар ТБsweet.tv.

РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ

(дистанційне навчання)

 

  9.00 -9.10 –  Починаємо Хвилиною мовчання за загиблими.  Ранкова перекличка

1. 9.15 – 9.45

2. 9.55 – 10.25

3. 10.40 – 11.10

4. 11.20 – 11.50

5. 12.00 – 12.30

6. 12.40 – 13.10

7. 13.20 – 13.50

Розклад уроків
 

bottom of page